Berriak

Atzealdea

San Pedro jaiak 2017: egitaraua

Ekainak 23tik uztailaren 2ra osaptuko dira San Pedro jaiak

2017·06·20


Aitzondo Elkartea, Aitzondo Txirrindulari Elkartea, Pello Errota Ikastetxeko Guraso Elkartea, Asteasuko Gazte Asanblada, hainbat herritar eta Asteasuko Udaleko Festa Batzordearen artean prestatuta, ekainaren 23, 24, 28, 29, 30 eta uztailarean 1 eta 2an ospatuko dira 2017ko San Pedro jaia

Ekainak 23, ostirala

  • 21:00, San Juan sua, eta tradiziozko dantza

Ekainak 24, larunbata

  • 18:00, dantza emanaldia. Asteasu, Larraul eta Adunako dantza eskolak, eta Oinkari dantza taldea

Ekainak 28, asteazkena – Haurren eguna –

  • 11:00 Haurren txupinazoa
  • Ondoren haurren krosa eta marrazketa lehiaketa
  • 12:00 – 14:00 Haur Parkea frontoian
  • 14:00 Umeen bazkaria
  • 15:00- 17:00 Haur Parke
  • 17:30etik aurrera:
    • Arkupeko pilota txapelketako finala
    • Gizonezkoan pala txapelketako finala
  • 19:30, Txupinazoa. Asteasuko Gure Esku Dago taldeak botako du.
    Ondoren kalejira: txistulari, buruhaundi eta Zizurkilgo erraldoiekin
  • 22:30, Bertso-saioa, plazan
    Bertsolariak: Andoni Egaña, Amets Arzallus, Maialen Lujanbio eta Haritz Mujika
    Gai jartzailea: Amaia Agirre (Bertso eskolako ikasleen laguntzarekin)

Ekainak 29, osteguna, San Pedro eguna

  • 10:00 Diana
  • 11:00 Meza nagusia
  • Ondoren Elizmendin:
    • Soka Dantza
    • Hamaiketakoa
    • Asteasuko pilota eskolako txapelketako finalak:
    • Aurrebenjaminak: Unax Maioz – Ioritz Elola
    • Benjaminak: Iker Izagirre – Aimar Segurola
  • 18:00, kalejira, herriko musikari, buruhaundi eta erraldoiekin.
  • Gauean, frontoian: mus eta txintxon txapelketak
    • 21:45 Izen-emateak (bikotekide batek Asteasun erroldatuta egon behar du)
    • 22:15 Zozketak
    • 22:20 Txapelketen hasiera
  • 22:30, plazan, erromeria: Joxe Mendizabal

Ekainak 30, ostirala Jubilatuen eguna

  • 11:00, meza
    Ondoren Aitzondo elkartean hamaiketakoa jubilatuentzat
  • 13:00, herri-kirolak
  • Harrijasotzaileak: Aimar Irigoien eta Joxe Ramon Iruretagoiena Izeta II
  • Aizkolariak: Ugaitz Mugerza eta Joseba Otaegi
  • 14:30 Jubilatuen bazkaria, frontoian
    Bertsolariak: Millan Telleria eta Sebastian Lizaso
    Trikitilariak: Izer eta Alabier
  • 17:30, Trikitixa eta pandero eskolaren musika-emanaldia
  • 19:15, Frontenis txapelketako finala.
    Ondoren Kalean txaranga
  • 21:30, herri afaria
  • 23:30 – 1:00, Kalean txaranga
  • 00:30, plazan, Nemux diskofesta

Uztailak 1, larunbata, Koadrilen eguna 

  • Koadrilen triki-poteoa
  • 14:00, Ikurriñaren ekitaldia
  • 14:30, koadrilen arteko bazkaria
  • 16:30, zezen txikiak eta pottokak
  • 18:30, Sakatu elektrotxaranga
  • 23:30etik aurrera, kontzertuak (Gaueko autobus zerbitzua egongo da)
    • Trini Fox
    • Su Ta Gar
    • Katez

Uztailak 2, igandea

  • 10:45, Pilota txalpelketetako finalak:
    Esku pelota alebinak: Alex Zeberio – Beñat Fernandez
    Emakumeen pala alebinak:
    Emakumeen pala helduak
    Emakume raketistak
    Kiniela: Larrarte – Muneta – Irazustabarrena – Araiztegi – Saez – Martin
  • Partida: Irazustabarrena – Araiztegi / Muneta – Saez
  • 11:00, patata-tortila txapelketa
  • 13:00, sagardo-dastaketa
    Sagardotegiak: Sarasola, Etxeberria, Zabala, Aburuza eta Urdaira.
  • 18:00,  herriko taldeen arteko herri kirolak
    Ondoren dantzaldia plazan Errebal taldearen eskutik
  • 21:00, Sorginaren igoera