Agenda

Atzealdea

San Pedroak 2018

Egitaraua
28 EKA 1 UZT

Ekainak 23, larunbata

  • 18:30 DANTZA EMANALDIA frontoian Asteasu, Larraul eta Adunako dantza eskolak. OINKARI dantza taldea
  • 21:00 SAN JUAN SUA Tradiziozko dantza

Ekainak 27, asteazkena

  • 22:00 MUS eta TXINTXON TXAPELKETAK FRONTOIAN
  • 21:45 Izen-emateak (Bikotekide batek Asteasun erroldatuta egon behar du)
  • 22:15 Zozketak
  • 22:20 Txapelketen hasiera

Ekainak 28, osteguna – Haurren eguna –

  • 11:00 Haurren txupinazoa
  • Ondoren haurren krosa eta marrazketa lehiaketa
  • 12:00 - 14:00 Haur Parkea frontoian
  • 14:00 Umeen bazkaria
  • 15:00- 17:00 Haur Parkea

Arratsaldeko 17:30etan hasita:

  • ARKUPEKO PELOTA TXAPELKETAKO FINALA
  • GIZONEZKOEN PALA TXAPELKETAKO FINALA

19:30 TXUPINAZOA

Ondoren KALEJIRA: txistulari, buruhaundi eta Zizurkilgo erraldoiekin

22:30 BERTSO SAIOA plazan

  • Bertsolariak: Andoni Egaña, Agin Laburu, Maialen Lujanbio eta Haritz Mujika
  • Gai jartzailea: Amaia Agirre (Bertso eskolako ikasleen laguntzarekin)

Ondoren MUSIKA KALEAN: IZER eta ALABIER, LAJA eta NARBAIZA

Ekainak 29, ostirala, SAN PEDRO eguna

  • 10:00 DIANA
  • 11:00 MEZA NAGUSIA
  • Ondoren Elizmendin:
  • Soka Dantza
  • Hamaiketakoa
  • Asteasuko pelota eskolako txapelketako finalak: Aurrebenjaminak eta Benjaminak

18:00 KALEJIRA HERRIKO MUSIKARI, BURUHAUNDI eta ERRALDOIEKIN

21:30 HERRI AFARIA

Ondoren LAKET musika taldearekin erromeria

Ekainak 30, larunbata Jubilatuen eguna – Koadrilen eguna

  • 11:00 Meza
  • Ondoren Aitzondo elkartean hamaiketakoa jubilatuentzat
  • 13:00 HERRI KIROLAK 

Koadrilen TRIKI-POTEOA

  • 14:30 Koadrilen arteko BAZKARIA
  • 14:30 Jubilatuen BAZKARIA frontoian

Bertan izango dira:

  • TELLERIA eta LIZASO bertsolariak
  • IZER eta ALABIER trikitilariak

16:30 ZEZEN txiki eta PONEYAK

18:30 SAKATU Elektrotxaranga

23:30ean ROCK KONTZERTUAK ( Gaueko autobus zerbitzua eskainiko da )

  • LIHER
  • WILLIS DRUMMOND
  • Ondoren DJa TXOSNAN

Uztailak 1, igandea

10:45 PELOTA TXAPELKETETAKO FINALAK:

  • Esku pelota alebinak
  • Emakumeen pala alebinak

11:00 PATATA TORTILA TXAPELKETA

13:00 SAGARDO DASTAKETA

  • Sagardotegiak: Sarasola, Etxeberria, Zabala, Aburuza eta Urdaira.

18:00 Herriko taldeen arteko HERRI KIROLAK

19:30 TRIKITIXA eta PANDERO ESKOLAREN musika emanaldia

21:00 SORGINAREN IGOERA